Расписание богослужений
soc
Седмица 5-я Великого поста 
✨17 апреля Среда
17:00 Утреня Чтение канона прп. Андрея Критского
1-й час

✨18 апреля Четверг
Четверток Великого канона Мчч. Феодула и Агафопода, и иже с ними. Перенесение мощей свт. Иова, патриарха Московского и всея России
9:00 Часы
Изобразительны
Вечерня
Литургия Преждеосвященных Даров

✨19 апреля Пятница
17:00 Утреня
Чтение Акафиста Божией Матери
1-й час

✨20 апреля Суббота
Суббота Акафиста. Похвала Пресвятой Богородицы.
Прп. Георгия, еп. Мелитинского. Прп. Даниила Переяславского.
8:00 Литургия свт. Иоанна Златоустого
17:00 Всенощное бдение

✨21 апреля Воскресенье
Неделя 5-я Великого поста. Прп. Марии Египетской. Апп. Иродиона, Агава, Асинкрита, Руфа, Флегонта, Ерма и иже с ними. Свт. Нифонта, еп. Новгородского.
❗8:00 Божественная Литургия свт. Василия Великого



Расписание занятий


Православный календарь
soc

 

День памяти





Сайты


» » Молитва о мире на Украине

Молитва о мире на Украине

Молитва о мире на УкраинеВсевы́шний Бо́же, Влады́ко и Соде́телю всея́ тва́ри, наполня́яй вся вели́чеством Твои́м и содержа́яй си́лою Твое́ю.
К Тебе́ Великодарови́тому Го́споду на́шему припа́даем, се́рдцем сокруше́нным и усе́рдною моли́твою о стране́ Украи́нстей, ра́спрями и нестрое́ниями раздира́емей.
Премилосе́рдый и Всеси́льный, не до конца́ гне́вайся, Го́споди! Бу́ди ми́лостив нам, мо́лит Тя Твоя́ Це́рковь, представля́ющи Тебе́ нача́льника и соверши́теля спасе́ния на́шего Иису́са Христа́. Укрепи́ си́лою Твое́ю ве́рныя лю́ди в стране́ Украи́нстей, заблужда́ющим же просвети́ разу́мныя о́чи све́том Твои́м боже́ственным, да уразуме́ют Твою́ и́стину, умягчи́ их ожесточе́ние, утоли́ вражды́ и нестрое́ния на страну́ и ми́рныя лю́ди ея́ воздвиза́емая, да все позна́ют Тебе́, Го́спода и Спаси́теля на́шего. Не отврати́ лица́ Твоего́ от нас, Го́споди, возда́ждь нам ра́дость спасе́ния Твоего́. Помяни́ ми́лости, я́же показа́л еси́ отце́м на́шим, преложи́ гнев Твой на милосе́рдие и даждь по́мощь Твою́ наро́ду украи́нскому, в ско́рби су́щему.
Мо́лит Тя Це́рковь Ру́сская, представля́ющи Тебе́ хода́тайство всех святы́х в ней просия́вших, изря́днее же Пресвяты́я Богоро́дицы и Присноде́вы Мари́и, от лет дре́вних покрыва́ющия и заступа́ющия страны́ на́ша. Возгре́й сердца́ на́ша теплото́ю благода́ти Твоея́, утверди́ во́лю на́шу в во́ли Твое́й, да я́коже дре́вле, та́ко и ны́не просла́вится всесвято́е и́мя Твое́, Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, во ве́ки веко́в.
Ами́нь.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно